Archive for the ‘ Contingents ’ Category

Float Category

Thursday, January 12th, 2012

1. F-01 Foodveb International – Cansaga

2. F-02 Universal Feed Mill Corporation – Consolacion, Cebu

3. F-03 Alberto’s Pizza – Fuente Osmeña, B. Rodriguez St., Cebu City

4. F-04 Supportsave Solutions – Fuente Osmeña, Cebu City

5. F-05 Julie’s Franchise Corp. – Duljo Fatima, cebu City

6. F-06 Three Sixy Pharmacy – Rosal Corner Acacia St., Cebu City

7. F-07 Barangay Councilor’s League of the Phliippines – Cebu City Chapter

8. F-08 Showise By Rustan’s – Banawa, Cebu City

9. F-09 Palawan Pawnshop – Ibabao, Mandaue City

10. F-10 Lactobiotics Wordwide Corp. – Guadalupe, Cebu City

11. F-11 SMART-Dept. of Tourism Region 7 – Mabolo, Cebu City

12. F-12 Rose Pharmacy – Osmeña, Cebu City

13. F-13 Wealth Development Bank Corporation – Cardinal Rosales Ave., Cebu City

14. F-14 URLED – Quezon City

15. Sun.Star Publishing Inc. – P. del Rosarion St., Cebu City

16. F-16 LBC – Manila City

17. F-17 Cebu Model’s Society & Chief Marc F. Cuizon – Makati City

18. F-18 Ng Khai Development Corporation – Banilad, Cebu City

19. F-19 Province4 of Cebu – Guest Cebu – Capitol, Cebu City

20. F-20 ABS-CBN – Jagobiao, Mandaue City

21. F-21 AMA Computer College – College Campus – Mabolo, Cebu City

22. F-22 Hein Chrispijn Metamorfose Phils. – Mactan Soong, Lapu-Lapu City

23. F-23 University of Cebu – METC – Mamabaling, Cebu City

24. GMA Network Inc. – Apas, Cebu City

25. F-25 International Pharmaceuticals Inc. – Main float – Mabolo, Cebu City

26. F-26 International Pharmaceuticals Inc. – Drummers – Mabolo, Cebu City

27. International Pharmaceuticals Inc. – Double Checker – Mabolo, Cebu City

28. F-28 International Pharmaceuticals Inc. – Support vehicle – Mabolo, Cebu City

29. F-29 International Pharmaceuticals Inc. – Support vehicle – Mabolo, Cebu City

30. F-30 Alpha Kappa Rho (Akrho) – Labangon, Cebu City

31. F-31 Universal Feedmill Corp. – Consolacion, Cebu

 

Higante Category

Thursday, January 12th, 2012

1. H-01 Jose Calo – Lopez St. Cebu City

2. H-02 Aldo Banaynal/Renan Villena/Ruel Rosillo/Jay Labra – Mabolo, Cebu City

3. H-03 Magellan – Arnulfo P. Enjambre Sr. – Cabantan, Bo. Luz, Cebu City

4. H-04 Lapu-Lapu – Arnulfo P. Enjambre Sr. – Cabantan, Bo. Luz, Cebu City

5. H-05 Festival Queen – Arnulfo P. Enjambre Sr. – Canbantan BO. Luz, Cebu City

6. H-06 Celso M. Ampalayo – Mabini St. Cebu City

7. H-07 Celso M. Ampalayo – Mabini St. Cebu City

8. H-08 Roger Toledo M. (Reyna Juana) – Taboc, Looc, Danao City

9. H-09 Winston O. Templado – Don Pedro Cui St., Cebu City

10. H-10 Cebu Sheena Finance Co., Inc. – Dimasalang St., Cebu City

11. H-11 Juan Camus (Kaplag) – Sitio Magtalisay, Mabolo, Cebu City

12. H-12 Princess Sitio Magtalisay, – Mabolo, Cebu City

13. H-13 Celso M. Ampalayo – Mabini, Cebu City

14. H-14 Celso M. Ampalayo – Mabini, Cebu City

15. H-15 Giovanni B. Abos Basak – San Nicolas, Cebu City

16. H-16 Josiely Buligan (Mother Earth) – Looc, Danao City

17. H-17 Eddie Pañares Sitio Magtalisay, – Mabolo, Cebu City

18. H-18 Tribu Magta Sitio Magtalisay, – Mabolo, Cebu City

19. H-19 Tribu Magta Sitio Magtalisay, – Mabolo, Cebu City

20. H-20 Peter M. Tabaco – Colon St., Cebu City

21. H-21 International Pharmaceuticals, Inc. – Mabolo, Cebu City

22. H-22 International Pharmaceuticals, Inc. – Mabolo, Cebu City

23. H-23 International Pharmaceuticals, Inc. – Mabolo, Cebu City

24. H-24 Akrho – Labangon, Cebu City

 

Puppeteers Category

Thursday, January 12th, 2012

1. P-01 Celso Ampalayo

2. P-02 Giovanni B. Abos – Mabini St., Cebu City

3. P-03 Jay Rommel Labra – Mabolo, Cebu City

4. P-04 Gelyn M. Dela Cerna – Mambaling, Cebu City

5. P-05 Orly Johnson A. Fuentes – C. Padilla St., Cebu City

6. P-06 John Clifford T. Vidal – Spolarium St., Cebu City

7. P-07 Orly Johnson A. Fuentes – C. Padilla St., Cebu City

8. P-08 Angelique Marie G. Aranas – C. Padilla St., Cebu City

9. P-09 Lizalyn Pael – Cebu City

10. P-10 Pierre Famador II – Busay, Cebu City

11. P-11 Jason Polis

12. P-12 “Dobol Trobol” Antinio Magulong – Cebu City

13. P-13 “Pound 4 Pound King” Eugene Jumawan Jr. – Siquijor

14. P-14 Jeane M. Lanzaderas “Ako Budoy” – Lahug, Cebu City

15. P-15 Therese Adelene Loquinte “Dancing” – Lahug, Cebu City

16. P-16 UC-Main Animation – Sanciangko St., Cebu City

17. P-17 UC-Main Animation – Sanciangko St., Cebu City

18. P-18 UC-Main Animation – Sanciangko St., Cebu City

19. Peter M. Tabaco – Lahug, Cebu City

20. P-20 International Pharmaceuticals, Inc.-Herbycin Syrup – Mabolo, Cebu City

21. P-21 International Pharmaceuticals, Inc.-Zip Lotion Mabolo, Cebu City

22. International Pharmaceuticals, Inc.-Appletonic Mabolo, Cebu City

23. International Pharmaceuticals, Inc.-Winner Det. Cream Mabolo, Cebu City

24. International Pharmaceuticals, Inc.-Tiki-Tiki Mabolo, Cebu City

25. Sunpride Foods, Inc. Mandaue City

26. Sunpride Foods, Inc. Manadue City

27. Alpha Kappa Rho Labangon, Cebu City

 

Sinulog-Based Category contingents

Thursday, January 12th, 2012

SB-01 — Tangub City – Sinanduloy Cultural Troupe – Tangub City, Misamis Occidental

SB-02 — City of Carcar – Carcar City, Cebu

SB-03 — Alay Performing Arts – Municipality of Liloy – Liloy, Zamboanga

SB-04 — Culturang Placereño with Masbate dance Company – Placer, Masbate

SB-05 — Talamban Night School – Talamban, Cebu City

SB-06 — San Roque Elementary School – San Roque, talisay City

SB-07 — Saulog sa Sinulog sa Lungsod sa Liloan – Liloan, Cebu

SB-08 — City of Talisay-Lawaan National High School – Talisay City, Cebu

SB-09 — Tuyan Central Elemntary School – Tuyan, Naga City, Cebu

SB-10 — Tribu Subli-Karatong – Punta Princesa, Cebu City

SB-11 — Carreta Elementary School – Carreta, Cebu City

SB-12 — Cebu City Central School – P. del Rosario St., Cebu City

SB-13 — Bulacao Elementary School – Bulacao, Cebu City

SB-14 — Ramon Duterte Memorial National High School – Guadalupe, Cebu City

SB-15 — Tribu PLDT – Lahug Night High School – Lahug, Cebu City

SB-16 — Sta. Catalina – Catalina, Negros Oriental

SB-17 — Pardo Night High School – Poblacion Pardo, Cebu City

SB-18 — Abellana National High School “IPI Effecasent Oil” – Osmeña Blvd, Cebu City

SB-19 — Apas National High School – Apas, Cebu City

SB-20 — Don Vicente Rama Memorial National High School – Basak Pardo, Cebu City

SB-21 — San Diego Dance Competition Company/Three Sixty Pharmacy – Capitol Site, Cebu City

SB-22 — La Torta Festival – Argao, Cebu

SB-23 — Tabok National High School – Tabok, Mandaue City

 

Sinulog Festival Queen 2012 candidates

Thursday, January 12th, 2012

1. Eva Marie V. Co of Abellana National School

2. Kimberly Kaye C. Uytico of Carcar City

3. Hannah Quimada Rafayla of Pajo National High School, Lapu-Lapu City

4. Shekina Rose Lasola of Dipolog Medical Center College Foundation – Representing Sandurot Festival of Dumaguete City

5. Danilie Rose Damolo of Bulacao Community School

6. Juna Jean M. Hermosa of Himag-ulaw Festival, Placer Masbate

7. Conchitina Cleofe Cloma Yu of Tribu Lingganay, Alang-alang, Leyte

8. Nerissa L. Modesto of Pasaka Festival, Tanauan, Leyte

9. Junelyn Godilos Montemayores of Sinanduloy Cultural Troupe, Tangub City

10. Angel Lou Pates of Lanao del Norte

11. Aikee Kristel Talpis of Zamboanga Sibugay

12. Aiko Shindey C. Macoto of Alay Performing Arts/Liloy, Zamboang del Norte

13. Apriel D. Smith of Lumad Basakanun, Basak, Cebu City

14. Natasha Irish Reambonanza of Sta. Catalina, Negros Oriental

17 contingents join Sinulog sa Dakbayan

Sunday, January 8th, 2012

CEBU CITY — Seventeen contingents performed in this year’s Sinulog sa Kabataan sa Dakbayan held at the Cebu City Sports Complex Sunday afternoon.

The presentations officially started around 2 p.m. after a parade of participants that started from the Plaza Independencia to the sports complex. Hundreds of people, including top officials in the city and province of Cebu, witnessed the event.

The contingents are judged based on the concept of their performances, props, costumes, and musicality. See criteria for judging and guidelines.

The 17 contingents — 7 in elementary category and 10 in secondary category — are the following:

Elementary:

1. Labangon Bliss Elementary School
2. Carreta Elementary School
3. Bulacao Community School
4. Cebu City Central School
5. Zapatera Elementary School
6. Mambaling Elementary School
7. Punta Princesa Elementary School

Secondary:

1. Lahug Night High School
2. Pardo Night High School
3. Abellana National School
4. Don Sergio Osmena Sr. Memorial Night High School
5. Talamban Night High School
6. Don Vicente Rama Memorial Night High School
7. Apas National High School
8. Barrio Luz National High School
9. Ramon Duterte Memorial National High School
10. Gothong National High School

 

Ulan

Saturday, January 7th, 2012


Composer/Lyricist: Eugene Tan
Arranger: Eugene Tan
Interpreters: Huni Sugbo (Wilson Po, Daryl Shane Leong, Benjie Layos)

I
Sa akong kabatan-onan basta mobunok ang ulan
Kalipay kong hilabihan magdagan dagan sa kadalanan
Magpatungod sa sandayong sa among mga sillingan
Aron ko matagamtaman ang tubig gikan sa kalangitan

II
Apan karon nga hamtong na ako kon mo bundak gani ang ulan
Dayon akog pasilong kay mahadlok nga mabasa o bisan lang mapiskan
Palabihon ko lang nga maglingkod sa kilid sa among gamayng bintana
Ug maghinoktok sa mga suliran dungan sa pagtutok sa kalangitan
Sa matag ulan adunay pait ug tamis nga kagahapong mahinumduman…

Koro
Ulan ulan luha sa kalangitan
Ulan mohugas sa kabukiran
mo bisbis sa kapatagan…
Ulan ulan luha sa kalangitan
Ulan sa pagtu-ang langit mahuwasan
sa dag-om nga iyang suliran

III
Sa hinog ko nga panuigon naka amigo na gayud ako
Nga ulan kanunayng maayo kay kini mugna sa kinaiyahan
Apan karon dili na angayan nga mag dagan-dagan pa sa ulan
Di sama sa akong kabatan-onan karon mahimo ra kong kataw-anan
Sa matag ulan adunay pait ug tamis nga kagahapong mahinumduman…

Tulay:
Maayo ang ulan kay daghan og kapuslanan
Apan kon masobrahan mohatag og kadautan
(Balik sa Koro Katulo)

Cebu Pop Music finalists

Saturday, January 7th, 2012

Twelve groups have made it to the grand finals of the 32nd Cebu Pop Music fest to be held on January 13, 2012, Friday, 7:30 p.m. at Cebu Coliseum.

Prizes at stake are P150,000 for the grand champion, P100,000 for the 2nd place, P50,000 for the 3rd place, P10,000 for the best interpreter, and P15,000 each for all the finalists.

Tickets are available at UV Main. Telephone numbers: 2552561 / 2555741

Ticket prices are P300 for Ring side; P200 – lower box; P100 – upper box; and P50 – general admission.

Below are the songs to be performed by the finalists. Click on the links to see lyrics and photos of the finalists.

Adlaw sa Gugma

Cebu, Gihigugma Ka

Ning Awit Handumon ko Ikaw

Sa Imong Paglakaw

Kagahapon Mo

Wa La’y Suyaay

Pangandoy Lang

Bunga

Diskarte, Estoryahe

Weder Weder Lang

Tug-Ani Ko

Ulan

 

 

Tug-ani Ko

Saturday, January 7th, 2012

Composer/Lyricist: Dennis Martin
Arranger: Nendel Endrina
Interpreter: Simeon Philipp Mancol

Ipabati mo kanako, ayaw og itago
Kon unsay ginaingon sa kasingkasing mo
Andam kong paminawon
Ang kamatuoran daw sakit dawaton.

Koro:
(Apan) Tug-ani ko palihug
Aduna bay laing tag-iya sa kasingkasing mo
Kay buot kong masayran
Kon kita alang ba sa usa’g usa
Tug-ani ko sa tinuod
Kon ako ba gayud ang gimahal mo.

Ayaw og paantusa ki’ng dughan ko
Nga giuhaw sa paghigugma mo
Apan karon nausab ka
Pagpangga mo’ng way sama hain na ba.

Koda:
Tug-ani ko…

 

Weder Weder Lang

Saturday, January 7th, 2012

Composer/Lyricist: Peter Flordelis
Arranger: Camilo Piramide
Interpreter: Arman Mahinay

Ayaw’g kabalaka kung duna may problema
Kung kasakit man ang naangkon sa karon
Kay ang dagan ning atong kalibutan
Timan-i lang weder weder lang…

I
Sa imong mga problema, walay barkadang mitunga
Ikaw karon nag-inusara, mihilak ug nag-antos na
Nahubsan na sa paglaum ug pag-asa
Wa na masayod kung may kahumanan ba?

II
Ang imong mga mata, miluha ug nanghubag na
Gihandum ang hinigugma nga nagluib sa imoha
Ang kalibutan mura na’g imong gipas-an
Sa langit ug yuta mura ka’g gidakdakan
Kay naunlak ang imong himaya…

Koro:
Ayaw’g kabalaka kung duna may problema
Kung kasakit man ang naangkon sa karon
Dunay masulub-on, dunay mopahiyom
Dunay kangitngit ug kahayag ang maangkon
Kay ang dagan ning atong kalibutan
Timan-i lang weder weder lang…

III
Sa imong mga problema, walay barkadang mitunga
Ikaw karon nag-inusara, mihilak ug nag-antos na
Mibanaw na ang imong mga luha
Ang pangutana kung may katumanan ba?
Ang imong mga tinguha…
(repeat chorus 2x)

Koda:
Weder weder lang (weder weder lang) …
Weder weder lang (weder weder lang) …